Skirkite savo 1,2 % jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM)

Milijonai žmonių pasaulyje, kas penktas žmogus Lietuvoje, negali sau leisti nusipirkti kasdienio valgio, o kiekvieną dieną tūkstančiai tonų maisto yra išmetama. Išmesdami maistą ne tik nepasinaudojame galimybe padėti sunkiau gyvenančiam žmogui, tačiau veltui išeikvojame maistui užauginti skirtus žemės resursus, o pūvantis maistas gamina šiltnamio efektą sukeliančias dujas. „Maisto bankas“ siekia išspręsti šią problemą paimdamas maistą iš ten, kur yra jo perteklius, ir perduodamas tiems, kuriems maisto trūksta.

Pernai organizacija išdalino 9010 tonų maisto, iš kurių net 6100 tonų – nuo sunaikinimo išgelbėtas geras maistas. Jį „Maisto banko“ savanoriai rinko iš ūkininkų, gamintojų, logistų, prekybos tinklų, maitinimo įstaigų ir išdalino daugiau nei 170 000 sunkumų patiriančių žmonių visoje Lietuvoje.  Jei ne „Maisto bankas“, šis maistas nebūtų pasiekęs tūkstančių senjorų, neįgaliųjų, vaikų, o būtų tiesiog utilizuotas.

Mes žinome, kad nerealizuojamo maisto Lietuvoje yra dar tris ar net keturis kartus daugiau, nei šiuo metu surenkame ir išdaliname. Tačiau tam, kad galėtume šį maistą išsaugoti, mums reikalingos lėšos, kurių dėka galime nuomoti sandėlius, užsipilti kuro į automobilius, juos drausti ir remontuoti, įsigyti kasdien reikalingų darbo priemonių.

Prisidėkite, padėkite kovoti su maisto švaistymu ir šį maistą perduoti stokojantiems – 

skirkite „Maisto bankui” savo 1,2 % jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. 

Jums tai nieko nekainuos, o „Maisto bankui”  kiekvienas

Jūsų paaukotas 1€ leis nuo išmetimo išgelbėti 7,5 kg arba 15 porcijų maisto.

 

Skirti 1,2 % GPM „Maisto bankui“ visiškai paprasta! Užtruksite vos kelias minutes, tačiau šiuo veiksmu galite išgelbėti daugybę maisto nuo išmetimo. Vaizdo įrašas padės skirti 1,2 % GPM ir parodys kaip tai padaryti žingsnis po žingsnio.

 

AČIŪ JUMS!

Prisijungti prie elektroninės bankininkystės per elektroninio deklaravimo sistemą galite paspaudę paveikslėlį žemiau