Milijonai žmonių pasaulyje, kas penktas žmogus Lietuvoje, negali sau leisti nusipirkti kasdienio valgio, o kiekvieną dieną tūkstančiai tonų maisto yra išmetama. Išmesdami maistą ne tik nepasinaudojame galimybe padėti sunkiau gyvenančiam žmogui, tačiau veltui išeikvojame maistui užauginti skirtus žemės resursus, o pūvantis maistas gamina šiltnamio efektą sukeliančias dujas. „Maisto bankas“ siekia išspręsti šią problemą paimdamas maistą iš ten, kur yra jo perteklius, ir perduodamas tiems, kuriems maisto trūksta.

Pernai organizacija išdalino 7738 tonas maisto, iš kurių net 5307 tonos – nuo sunakinimo išgelbėtas geras maistas. Jį „Maisto banko“ savanoriai rinko iš ūkininkų, gamintojų, logistų, prekybos tinklų, maitinimo įstaigų ir išdalino daugiau nei 140 000 sunkumų patiriančių žmonių visoje Lietuvoje.  Jei ne „Maisto bankas“, šis maistas nebūtų pasiekęs tūkstančių senjorų, neįgaliųjų, vaikų, o būtų tiesiog utilizuotas.

Mes žinome, kad nerealizuojamo maisto Lietuvoje yra dar tris ar net keturis kartus daugiau, nei šiuo metu surenkame ir išdaliname. Tačiau tam, kad galėtume šį maistą išsaugoti, mums reikalingos lėšos, kurių dėka galime nuomoti sandėlius, užsipilti kuro į automobilius, juos drausti ir remontuoti, įsigyti kasdien reikalingų darbo priemonių.

Prisidėkite, padėkite kovoti su maisto švaistymu ir šį maistą perduoti stokojantiems – 

skirkite „Maisto bankui” savo 1,2 % jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. 

Jums tai nieko nekainuos, o „Maisto bankui”  kiekvienas

Jūsų paaukotas 1€ leis nuo išmetimo išgelbėti 7,5 kg arba 15 porcijų maisto.

1. Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės per elektroninio deklaravimo sistemą;

2. Pasirinkite savo banką ir prie jo prisijunkite;

3. Savo e-bankininkystės paskyroje pasirinkite VMI el. paslaugos;

4. Prisijungę, kairėje meniu pusėje pasirinkite skiltį  Pildyti formą;

5. Pasirinkite Prašymas skirti paramą (forma FR0512v.3, ją galite pildyti naujai arba anksčiau pateiktos formos pagrindu). 

6. Formoje užpildykite savo asmens duomenis bei  „Maisto banko“  rekvizitus;

7. Dešinėje pusėje (viršuje) spauskite Pateikti deklaraciją.

AČIŪ JUMS!

Prisijungti prie elektroninės bankininkystės per elektroninio deklaravimo sistemą galite paspaudę paveikslėlį žemiau